Hlasujte prosím →TADY← pro Vercidlo s Eclipse
Děkují!!! :D

Chyby v Princi dvojí krve

25. března 2010 v 18:51 | Ronnie Crist Shan |  HP-6
harry-potter-and-others.blog.cz
Po pětici potterovských pokračování opět nadešel čas posvítí si na detaily,které se na stříbrném plátně neměly nikdy objevit.Tentokrát jsme si na mušku vzali nejnovější díl, Harry Potter a Princ dvojí krve.Tvůrci se po devíti letech už zřejmě poučili a dávají si pozor na natočený materiál.Počet odhalených chyb totiž v nejnovějším filmu klesl na dosud nejnižší počet z celé série: na 75. Ze záběrů se postupně vytratili kameramani, podivuhodné stíny štábu a větší pozor si dávají již i samotní herci. Přesto se přece jen něco našlo.Několik postřehů si můžete prohlédnout v pokračování.


• Posunutím noviny:
V prvním záběru si všimněte noviny.Kromě toho, že se v nich některé obrázky ve filmu nehýbou,ze začátku jsou položeny při okraji stolu, později přes stůl přesahují a nakonec jsou najednou zpět v původní poloze.

• skrčené kolena:
Během scény v Ronovém pokoji má Hermiona nejprve z Harryho pohledu kolena skrčené a nohy zkřížené,z opačného pohledu jejich už má vyrovnané a odtaženo.Rozdílné záběry se navíc ještě dvakrát po sobě zopakují.Dokazuje to, že nejprve byla natočena část z jednoho úhlu pohledu a někdy jindy druhá část z druhého úhlu pohledu.

• Rozdílné strany:

Třetí chyba se týká učebnice elixírů.Když ji Harry otevírá na hodině,na začátku při obsahu si přečte,že kdysi patřila Princi dvojí krve.Když ji však o něco později vezme do rukou Ginny,přečte to samé z jiné strany na konci.

• Ztracená Ginny:
Předposlední fotodôkaz zachycuje scénu po Brumbálovém pádu z věže.Ze začátku Brumbál leží na zemi a nad ním pláče Harry,kterého objímá Ginny.Když se však pohled kamery zaměří na Brumbála,Ginny se z obrazu z ničeho nic vypaří.

• Brýle bez skel:
V šestém filmu jsme byli svědky několika scén,ve kterých Harrymu chyběly v brýlích skla Jednu z nich si můžete všimnout také v poslední ukázce.

Při pozorném sledování filmu si také můžete všimnout:

»Sedadla, na kterých sedí herci během metlobalového zápasu, např.. Ron když křičí "Woo hoo!"
»Když Hagrid a Křiklan zapíjejí Aragogoův pohřeb,Křiklanem pohár je podstatně větší než Hagridova šálek,v dalším záběru jsou již stejné
»Když se Brumbál vrátí s Harrym z jeskyně na Bradavice,drží ho kolem krku,v dalším záběru o pár setin později už ne
»Když Slughorn v neprostupné vzpomínce říká:" Bavíme se čistě hypoteticky "a Tom odpoví:" Bude to naše tajemství ", v očích se mu při tom odráží reflektor
»Když se Harry připojí ke Luně a společně vykročit na Křiklanův Vánoční večírek, na zemi si můžete všimnout bílou značku, na níž stála Luna
»Při cestě na hodinu elixírů Ron říká Harrymu" Bude famfrpál,musím trénovat ", ale jeho ústa se nepohybují dostatečně dlouho na to,aby to mohl skutečně říci - jde o dodatečně vsunutý hlášku,která zřejmě měla být vtipná

Zdroj: 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama